Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawodnienie organizmu
Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawodnienie organizmu?
2 marca 2019
Zielona woda w kranie – skąd się bierze Co robić
Zielona woda w kranie – skąd się bierze? Co robić?
17 marca 2019
Pokaż wszystkie

Kiedy wymienić filtr w butelce Dafi?

butelki filtrujace Dafi

Filtrowanie wody z produktami Dafi jest łatwe, przyjemne i zdrowe. Zapewniają nam to dzbanki, butelki, filtry i inne urządzenia, jednak abyśmy byli z nich jak najdłużej zadowoleni i mogli długo ich używać, trzeba o nie dbać i stosować się do instrukcji.

Pierwsze kroki z butelką Dafi

Raczej nie powinno nikogo dziwić, że zanim butelkę napełnimy wodą, należy ją dokładnie umyć. Producent zaleca temperaturę 50˚C i użycie płynu do mycia naczyń. Nie wolno umieszczać jej w zmywarce, gdyż ze względu na tworzywo butelki, może ona zostać zdeformowana. Filtr powinno się wypłukać w zimnej wodzie przez około 30 sekund.

Wskazane jest dwukrotne przepłukanie butelki z zamontowaną nakładką i filtrem, aby uaktywnić zawarty w nim węgiel oczyszczający wodę. W przypadku braku przepływu wody przez filtr zaleca się wstrząśnięcie nim i ponowną instalację.

Długotrwałe używanie butelki

Butelka Dafi jest tak zaprojektowana, aby mogła zmieścić się do torebki czy plecaka. Można ją zabrać na biwak, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do wody. Jest bardzo przydatna w przypadku dzieci, które nie muszą dźwigać na plecach dodatkowych ciężarów – butelkę mogą napełnić w szkole.

Nawet długoterminowe użycie butelki nie działa na niekorzyść jej jakości. Materiał może delikatnie się przebarwić, jednak to jedyna możliwa „wada”. Dobrze wykonana nakrętka jest szczelna, więc możemy być spokojni o przechowywanie butelki razem z telefonem, notesem i innymi ważnymi przedmiotami.

Na jak długo wystarcza filtr?

Producent podaje dokładne dane i jednocześnie informuje, że jeżeli wymiana filtra nastąpi z kilkudniowym opóźnieniem, nie będzie to miało znaczącego wpływu na obniżenie jakości wody. Nawet bardzo chlorowana woda nie sprawi problemu filtrom Dafi.

Filtr powinien wystarczyć na 500 napełnień. Jego wydajność to 150 l, co przy butelce o pojemności 0,5 l daje około 10 napełnień dziennie. Najlepsze efekty filtra można odczuć podczas jego miesięcznego użytkowania – kilka dni dłużej nie zrobią różnicy, lecz później smak wody może nieco się zmienić na bardziej metaliczny, dlatego podręcznikowym zachowaniem będzie wymiana filtra co 4 tygodnie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok