Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawodnienie organizmu?

butelki filtrujace Dafi
Kiedy wymienić filtr w butelce Dafi?
5 marca 2019
Pokaż wszystkie

Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawodnienie organizmu?

Czy filtrowana woda jest dobrym sposobem na nawodnienie organizmu

Średnie zapotrzebowanie człowieka na spożycie wody powinno wynosić około 1,5 litra dziennie. Latem zwiększa się ta liczba ze wzglądu na bardziej aktywny tryb życia i intensywniej wydalany pot. Dzięki wodzie poprawia się stan naszych mięśni, mózgu, układu nerwowego i krążenia. Jak zadbać o kwestię picia wody, by nie zaszkodzić organizmowi?

Skutki odwodnienia

Na początku należy zapoznać się z konsekwencjami zaniedbania odpowiedniego nawodnienia.

Często zdarza się nam zbagatelizować konieczność uzupełnienia płynów. Gdy doskwiera nam upał, to jeszcze jakoś radzimy sobie z tym na różne sposoby – lody, mrożone koktajle, soki. Jednak sięganie po wodę nadal nie jest naszym ulubionym sposobem schładzania i nawadniania. Pozbawiona cukru zdrowa woda hamuje łaknienie i wspiera organizm w chorobie, podczas nadmiernego wysiłku fizycznego czy nadużywania kofeiny.

Skutkami zaniechania spożycia napojów mogą być: osłabienie, suchość w ustach, problemy z trawieniem, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją, trudność z wyleczeniem się z choroby, a nawet ból stawów, gdyż zakwaszony organizm „kradnie” wodę z m.in. mięśni i tkanki łącznej pleców by nawodnić ważne narządy.

Jaką wodę powinniśmy pić?

Człowiek powinien wypić nieco ponad 1,5 litra wody (przy prawidłowo zbilansowanej diecie). Prócz zup, warzyw i owoców, które dostarczają około pół litra płynów do naszego organizmu, potrzebujemy jeszcze 1 litra czystej wody.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zawarte w niej minerały. Trzema podstawowymi są jony potasu, sodu i magnezu. Podczas procesu filtrowania żaden z nich nie jest wypłukiwany z wody – usuwany jest zapach chloru, twardość, a także zanieczyszczenia powstałe podczas przepływu wody przez rurociągi. Ponadto na polskim rynku są już takie filtry do uzdatniania wody, które wzbogacają ją o te pożyteczne pierwiastki. Znajdziemy je wśród oferty producenta m.in. dzbanków filtrujących Dafi https://sklep.dafi.pl/produkty/dzbanki-filtrujace.html.

Sięgajmy po wodę filtrowaną

Zimna woda zdrowia doda – w myśl tego powiedzenia obalamy mit na temat konieczności przegotowania wody filtrowanej. Bez obaw możemy spożywać ją tuż po procesie filtracji, a nawet bezpośrednio w jej trakcie. Dafi wyszło naprzeciw potrzebom konsumenta i skonstruowało butelkę filtrującą. Jest to poręczne urządzenie, które zabierzemy na spacer, biwak, trening czy siłownię. Butelka posiada wbudowany korek, dzięki czemu możemy być pewni, że nie dostaną się do niej żadne zarazki. Zawiera filtr z węgla pozyskanego z łupin orzecha kokosowego, który wystarcza na oczyszczenie aż 150 litrów wody! Dzięki dużemu wyborowi filtrów dodających wodzie potrzebnych nam minerałów, nie musimy martwić się o wyjałowienie organizmu, co miałoby miejsce w przypadku stosowania wody destylowanej.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok